Aktualności
Wtorek, 9 maja 2017 01:55

Rozpoczął się Tydzień Bibliotek w Krakowie

W ramach XIV edycji ogólnopolskiego „Tygodnia bibliotek”, który od 8 do 15 maja w szczególny sposób ma podkreślać m.in. rolę czytania i znaczenie bibliotek w poprawie jakości życia, Biblioteka Kraków zaprasza do udziału w wydarzeniach przygotowanych w jej filiach.
Szczególnie polecamy kilka propozycji: spotkanie z Anną Janko, znaną pisarką i poetką, autorką m.in. „Małej zagłady” oraz „Listu do królika doświadczalnego”, pokaz zdjęć najstarszych i najpiękniejszych bibliotek w Polsce i na świecie, prelekcję pt. „W owym czasie w Krakowie – jak u Matejków bywało”, dzień otwarty w bibliotece dla dzieci w wieku przedszkolnym, gdzie najmłodsi poznają pracę bibliotekarzy, wspólne wielopokoleniowe czytanie w Parku Ratuszowym (Nowa Huta).

Ponadto Biblioteka Kraków podczas Tygodnia Bibliotek zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów na: spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki, prelekcje o literaturze i sztuce, wymiany przeczytanych książek, głośne czytania wybranych utworów, warsztaty plastyczne, gry biblioteczne, wystawy. Szczegółowe informacje na stronie Biblioteki Kraków.http://www.biblioteka.krakow.pl/

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Biblioteki Kraków
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl