Aktualności
Czwartek, 12 kwietnia 2018 17:51

Rozpoczął się 21. Przegląd filmów o sztuce Zakopane 2018 (zdjęcia)

Pokazem specjalnym filmu "Twój Vincent" rozpoczął się tegoroczny Przegląd Filmów o Sztuce, który do 15 kwietnia odbywać się będzie w Zakopanem. Wydarzenie było jednocześnie oficjalną inauguracją działalności Kina Miejsce - pierwszego na Podhalu kina studyjnego.
W inauguracji wzięli udział przedstawiciele Jury konkursu filmowego, który ma miejsce w ramach Przeglądu, przedstawiciele Towarzystwa Gimnastycznego Sokół oraz władze Zakopanego i Powiatu Tatrzańskiego.

Podczas uroczystego otwarcia Anna Karpiel-Semberecka z "Sokoła" odczytała list od Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Prezes Stanisław Marduła przedstawił historię powstania kina oraz podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w jego powstanie.

Po projekcji filmu odbyło się spotkanie z jego twórcami, którzy pracowali przy produkcji obrazów na potrzeby animacji. Prowadził je znany z radiowej Trójki Ryszard Jaźwiński.

Pokazy filmów konkursowych będą trwały do soboty. Wieczorem w Miejskiej Galerii Sztuki odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu.

pk/ zdjęcia: Piotr Korczak

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl