Aktualności
Piątek, 23 sierpnia 2013 15:59

Rozpoczął się 13. Jarmark Podhalański (zdjęcia)

NOWY TARG. Korowodem, który przeszedł odcinek z Parku na Rynek - rozpoczął się doroczny Jarmark Podhalański. W pochodzie szli zaproszeni goście oraz przyłączający się spontanicznie mieszkańcy miasta. Tradycyjną formułkę "Jarmark Podhalański uważam za otwarty" wygłosił przewodniczący Rady Miasta Paweł Liszka. Trzydniowa impreza potrwa do niedzieli.
- Przed laty w tym miejscu był prawdziwy jarmark. Dziś mamy piękną płytę Rynku, która służy nam, by się spotykać i bawić - mówił przewodniczący Rady Miasta.

Życzenia przesłane od wojewody oraz marszałka województwa przekazał mieszkańcom wiceburmistrz Eugeniusz Zajączkowski, który odczytał przesłane nowotarżanom życzenia od władz Małopolski wraz z przeprosinami za nieobecność. - Marszałek życzy nam, byśmy trwali przy tradycjach i wartościach - mówił wiceburmistrz Nowego Targu.

Wśród gości honorowych byli samorządowcy z powiatu tatrzańskiego i nowotarskiego - wójtowie i radni oraz prezydent Gniezna. - Przekazuję pozdrowienia od mieszkańców pierwszej stolicy Polski - mówił Jacek Kowalski, który zaprosił delegację górali do swojego miasta, bo jak mówił - ma nadzieję, że Podhalanie pojawią się na święcie Gniezna za kilka miesięcy.

Wręczając wiceburmistrzowi Nowego Targu - Medal Millenium Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz encyklopedię Gniezna dodał: - Niech to będzie początkiem naszej współpracy. Życzę wszystkim państwu sukcesów, wszystkiego najlepszego i dobrej zabawy.

Na głównym placu w mieście królują stragany z bogatą ofertą wyrobów tradycyjnych, ręcznie wykonanych, z artykułami spożywczymi, zabawkami, biżuterią, rzemiosłem.

Na scenie zaprezentowały się już zespoły z Rosji i Kanady, które przyjechały do Polski na trwający właśnie w Zakopanem Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich oraz zespoły regionalne z Nowego Targu.

Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwają ze sceny konferansjerzy - Elżbieta Porębska - Mędoń oraz prezenter radiowy Marek Rusinek.

Szczegółowy program Jarmarku Podhalańskiego publikujemy w dziale "co, gdzie, kiedy".

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl