Aktualności
Poniedziałek, 9 czerwca 2014 16:40

Rozlewnia nielegalnej śliwowicy zlikwidowana

Zakopiańscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 32-letniego Tomasza S., który oferował turystom alkohol, reklamowany jako "śliwowica". Następnego dnia zlikwidowali rozlewnię podejrzanego trunku.
Zakopiańscy policjanci zajmowali się sprawą osób oferujących do sprzedaży tzw. „łącką śliwowicę” w naszym mieście. Podejmowane przez policjantów wydziału kryminalnego działania doprowadziły do zatrzymania 32-letniego mieszkańca Zakopanego, który sprzedawał turystom wypoczywającym pod Giewontem alkohol niewiadomego pochodzenia o popularnej nazwie „łącka śliwowica”. Zaskoczony mężczyzna wpadł z nielegalnym alkoholem na parkingu autokarowym. Policjanci zatrzymali mężczyznę oraz zarekwirowali mu 33 szt. półlitrowych butelek z podejrzanym trunkiem, które miał ukryte w swoim samochodzie. Tego dnia zdążył sprzedać turystom trzy butelki podejrzanego trunku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnego handlu alkoholem. Policjanci pracujący nad sprawą zauważyli, że po raz kolejny zatrzymują charakterystyczne butelki z podejrzanym alkoholem. Ich przypuszczenia okazały się słuszne i już następnego dnia wkroczyli na posesję gdzie w skandalicznych warunkach rozlewano „pseudo śliwowicę”. Policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą zarekwirowali ok. 120 litrów najprawdopodobniej skażonego spirytusu oraz środki chemiczne, barwniki i aromaty smakowe z których można było przygotować kolejnych 500 butelek z pseudo alkoholem. Zatrzymaliśmy również butelki, nakrętki, etykiety, lak i inne akcesoria służące do tego procederu. Policjanci ujawnili również ok. 2500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, gotowy tytoń do produkcji papierosów w ilości ok. 11 kg.

52-letni Andrzej W. mieszkaniec Zakopanego odpowie za wytwarzanie i handel nielegalnym alkoholem. Za ten czyn grozi mu pięcioletni pobyt w więzieniu.

Przestrzegamy wszystkich przed zakupem takiego trunku. Zazwyczaj jest to samodzielnie odkażany spirytus, do którego są dodawane aromaty chemiczne. Spożywanie takich trunków może zagrażać życiu i zdrowiu.

Źródło: KPP Zakopane
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl