Golemo
Aktualności
Piątek, 11 października 2013 13:14

Rozlana parafina usunięta z ulic Krakowa (zdjęcia)

W Krakowie zakończyła się akcja oczyszczania pasów drogowych z rozlanej parafiny. Plamy parafiny o długości od 20 do 200 metrów usuwane były między innymi w ciągu ulic: Pasternik, Opolska, Bora Komorowskiego, Okulickiego, Ujastek, Ujastek Mogilski.
Prace trwały od wczoraj. Na pasach dróg, gdzie doszło do zetknięcia substancji z asfaltem tworzyła się cienka, szklista powłoka, trudna do usunięcia. - Nawierzchnie dróg oczyszczane były ręcznie, mechanicznie, a także metodą termiczną. Ze wszystkich podejmowanych działań najbardziej skuteczne było stosowanie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem, co sprawiało że powłoka substancji odklejała się i odrywała od nawierzchni asfaltu - informuje Krystyna Paluchowska.

Rzecznik Prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwo Oczyszczania dodaje, że dla przyśpieszenia prac do Krakowa sprowadzony został wysokospecjalistyczny sprzęt, który nocą przez kilka godzin pracował na ulicach, stosując technologię wykorzystującą wysoką energię wody. Następnie jezdnie posypywane były piaskiem, dla całkowitego zebrania tłustej substancji. Akcja interwencyjnego sprzątania ulic przebiegała pod nadzorem inspektorów MPO Kraków, była bardzo czasochłonna i kosztowna. Substancja która została rozlana na ulicach prawdopodobnie wyciekła z samochodu,przewożącego parafinę, przejeżdżającego przez Kraków. Koszty interwencyjnego sprzątania powinien ponieść sprawca zanieczyszczenia ulic. Zostanie nimi obciążony po jego odszukaniu.

Przypomnijmy - substancja, która wyciekła z samochodu zanieczyściła ulice Krakowa i spowodowała śliskość na drogach. Wczoraj występowały poważne utrudnienia w ruchu. Z racji konieczności oczyszczania dróg, nastąpiły częściowe wyłączenia ruchu na pasach drogowych w ciągach ulic Pasternik, Opolska, Bora Komorowskiego, Radzikowskiego, Opolska, Okulickiego, Ujastek, Ujastek Mogilski.

opr.s/

źródło: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl