Golemo
Aktualności
Środa, 18 marca 2015 14:36

Rozbito międzynarodową grupę przestępczą (film)

Straż Graniczna, wspólnie ze służbami innych państw Unii Europejskiej, rozbiła zorganizowaną międzynarodową grupę przestępczą. Grupa zajmowała się organizowaniem nielegalnej migracji cudzoziemcom pochodzącym z państw arabskich.
Cudzoziemcy pochodzili głównie z Syrii oraz Iraku, gdzie toczą się wojny domowe. W ramach współpracy SG ze służbami takich krajów jak Austria, Niemcy, Słowacja, Węgry, Grecja, Szwecja i Dania, w okresie od września do grudnia ubiegłego roku zatrzymano blisko 100 cudzoziemców.

W Polsce Straż Graniczna zatrzymała 80 nielegalnych migrantów oraz 7 członków grupy przestępczej, w tym 2 głównych organizatorów procederu (małżeństwo syryjsko-polskie, które współdziałało z członkami grupy rezydującymi w innych krajach UE).

W tej sprawie funkcjonariusze Śląsko-Małopolskiego Oddziału SG prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. W postępowaniu zastosowano środki zapobiegawcze, w tym również tymczasowe aresztowanie. Sprawa ma charakter rozwojowy. Równolegle do śledztwa, prowadzonego przez Straż Graniczną, toczą się postępowania przeciwko członkom rozbitej grupy przestępczej w innych krajach UE.zdj. Śląsko-Małopolski OSG

źródło: Straż Graniczna

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl