Aktualności
Wtorek, 17 kwietnia 2018 06:12

Rowerzyści pod kołami

Nieprzyjemnie rozpoczął się sezon na dwa koła dla miłośników rowerów na zachodzie Małopolski. Doszło do kilku wypadków.
Na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do dwóch potrąceń rowerzystów. Jak podaje miejscowa policja, w Zatorze.

- Na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej z Kasztanową mieszkaniec gminy Zator, kierując samochodem marki Opel, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej na rowerze mieszkance Smolic , w wyniku czego doszło do potrącenia – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. - Rowerzystka nie doznała obrażeń ciała, w związku z tym kierujący został ukarany mandatem i punktami karnymi.

Kilkanaście minut później stróże prawa znad Soły znów interweniowali. W Bobrku na skrzyżowaniu ulic Nadwiślańskiej i Długiej doszło do podobnej kolizji drogowej.

- Jak ustalili policjanci mieszkanka Oświęcimia, kierując samochodem marki Peugeot nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu w wyniku czego potrąciła jadącego na rowerze mieszkańca Bobrka – podaje policjantka. - Rowerzysta nie doznał obrażeń ciała, w związku z tym kierująca została ukarana mandatem i punktami karnymi.

Mając na względzie bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, policjanci przypominają kierowcom, że za kierownicą należy zachować szczególną uwagę i rozsądek, tak aby móc w porę i umiejętnie, zareagować, gdy na jedni pojawi się pieszy czy rowerzysta.

Opr.eł/fot. KPP Oświęcim

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl