Aktualności
Piątek, 11 stycznia 2013 20:24

Robocza wizyta Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej w Małopolsce

- Budowa trasy S7 ruszy jeszcze w tym roku – obiecał podczas wizyty w Małopolsce Sławomir Nowak. Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej odwiedził Tarnów, Wieliczkę i Niepołomice.
Minister Nowak, podczas wizyty w Małopolsce obiecywał, że jeszcze w 2013 roku zostanie rozstrzygnięty przetarg na realizację wschodniej obwodnicy Krakowa, od węzła Rybitwy do ulicy Igołomskiej, a jego budowa rozpocznie się już za rok. Przewidywany koszt inwestycji szacowany jest na około 690 mln (źródło: Wydział Technologii – Laboratorium Drogowe GDDKiA Oddział w Krakowie).

- Już w tym roku rozpocznie się realizacja trasy S7 z Krakowa do Warszawy. W połowie roku będzie możliwe prowadzenie postępowania przetargowego na budowę odcinka od Rybitw do ul. Igołomskiej - mówił Sławomir Nowak.

W roku 2014 ma zostać wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dla dalszego, 54 kilometrowego odcinka drogi, od węzła Igołomska do granicy województwa małopolskiego i świętokrzyskiego. Odcinek ten ma być realizowany w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Szacunkowy koszt tego etapu inwestycji (dokumentacja, wykupy, roboty, nadzory) to około 2.890,0 mln zł (źródło: Wydział Technologii – Laboratoriom Drogowe GDDKiA Oddział w Krakowie).

Minister zapowiedział też kolejne inwestycje kolejowe. Mają to być m.in. modernizacje linii do Katowic, Tarnowa, Rzeszowa, a także Warszawy. Minister poinformował, że rozważana jest także budowa trasy do Centralnej Magistrali Kolejowej.

Przed południem odbyło się spotkanie ministra Sławomira Nowaka z prezydentem Tarnowa, Ryszardem Ścigałą, oraz lokalnymi władzami samorządowymi. Przedmiotem rozmowy były kwestie związane z układem komunikacyjnym wokół miasta. Później minister Nowak, w Laboratorium GDDKiA w Wieliczce, spotkał się z władzami Województwa Małopolskiego, marszałkiem Markiem Sową, v-ce marszałkiem Romanem Ciepielą oraz parlamentarzystami z regionu. Rozmowy dotyczyły priorytetów inwestycyjnych. Po spotkaniu w GDDKiA w Wieliczce minister spotkał się z burmistrzem Niepołomic Romanem Ptakiem. Tu została poruszona kwestia budowy dodatkowego zjazdu z autostrady A4 na potrzeby Niepołomickiej Strefy Ekonomicznej.

opr. s/ zdj. Wiktor W. Kammer

źródło: Małopolski Region Platformy Obywatelskiej w Krakowie

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl