Aktualności
Czwartek, 20 kwietnia 2017 16:31

Robimy kocioł ekologiczny

Już za trzy miesiące wchodzi w życie Uchwała antysmogowa dla Małopolski, ograniczająca powstawanie nowych źródeł emisji zanieczyszczeń. By przygotować do wyzwań z nią związanych i oddychać w przyszłości czystym powietrzem podczas 3 MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 2017 w Tuchowie zaplanowano pokaz ekologicznych kotłów. Można się będzie dowiedzieć, jaką technologię wybrać do ogrzewania konkretnych budynków i obliczyć, ile zapłacimy za ogrzewanie.
Podczas festiwalowych imprez przy rynku, gdzie odbywać się będą prezentacje sceniczne i medyczne badania profilaktyczne zaparkują też ciężkie samochody wiodących producentów urządzeń grzewczych. Wszyscy zainteresowani będą mieć możliwość obejrzenia urządzeń demonstracyjnych. Można będzie także poznać zasady ich działania. Organizatorzy przewidzieli ponadto możliwość skalkulowania kosztów i uzyskania fachowej porady instalatorów. Dlatego wszyscy zainteresowani, którzy chcą się dowiedzieć, jaki kocioł jest dla nich najlepszy oraz ci, którzy szukają ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań są zaproszeni do odwiedzenia festiwalowych ekspozycji. Nie kotłuj się z myślami! Przyjdź na 3MAJ SIĘ ZDRÓW FESTIVAL 6 maja i dowiedz się co w piecu piszczy! Początek od godz. 13:00!

Jedną z prezentacji scenicznych podczas imprezy będą fragmenty „Małego księcia” Antoinea de Saint-Exupérego w wykonaniu grupy teatralnej z Ośrodka Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów. Zatrzymać się na chwilę, zwrócić uwagę na ogromne tempo życia, w którym często giną takie wartości jak: miłość, przyjaźń, docenianie dóbr natury. Takie cele przyświecają tej inscenizacji. Jak mówi inicjatorka przedsięwzięcia, psycholog Agnieszka Pytel, przesłanie działań scenicznych pacjentów jest proste: niewiele trzeba mieć, żeby czuć się szczęśliwym. Cieszyć można się nawet drobnymi rzeczami. Jednak poczucie szczęścia na dłużej dają uczucia i prawdziwa więź emocjonalna. - To znane prawdy, które wymagają jednak wciąż aktualizacji, dlatego zdecydowaliśmy się pokazać naszą pracę na festiwalowej scenie - tłumaczy. W Ośrodku Psychoterapii Centrum Zdrowia Tuchów pacjenci korzystają ze świadczeń Dziennego Oddziału Psychiatrii oraz czterech poradni specjalizujących się w zakresie zdrowia psychicznego oraz leczenia uzależnień. Prócz tradycyjnej farmakoterapii chorzy leczeni się także przy pomocy terapii zajęciowej czy terapii przez sztukę, np. muzykoterapii. - Przedstawienie scen z „Małego księcia” przygotowali ludzie, którzy dużo w życiu przeszli. Może właśnie dlatego są w stanie docenić nawet najdrobniejsze przejawy radości, dobroci i miłości – podsumowuje autorka inscenizacji. Początek 6 maja około godz.15:00.

źródło: ma. prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl