Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 21 lipca 2014 17:00

Rekordowa suma uzbierana z 1% podatku w Małopolsce

Ponad 775 tysięcy mieszkańców Małopolski podarowało 1 proc. swojego podatku na organizacje pożytku publicznego. Padła rekordowa suma.
W tym roku udało się zebrać znacznie większą kwotę niż w poprzednich dwóch latach, kiedy na organizacje pożytku publicznego wpłacono ok. 41 mln zł. Suma może jeszcze minimalnie wzrosnąć, ponieważ do systemów komputerowych urzędów skarbowych napływają ostatnie zeznania podatkowe.

Od lat najczęściej wybieraną przez Małopolan organizacją pożytku publicznego jest Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą". W tym roku wybrało ją aż 162 tys. mieszkańców, którzy przekazali ponad 9 milionów zł. "Zdążyć z Pomocą" ma siedzibę w Warszawie, ale działa w całej Polsce, ma ponad 24 tysiące podopiecznych. W samej Małopolsce jest ich 1,5 tysiąca.

Na drugim miejscu w zestawieniu najczęściej wybieranych OPP jest Hospicjum św. Łazarza z Krakowa. 25 tysięcy osób wpłaciło ponad 1,5 miliona zł. Prezes Hospicjum, Jolanta Stokłosa, mówi, że ta kwota jest dla fundacji bardzo istotna.

Wysokie trzecie miejsce zajmuje Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko". Do tej pory wpłynęło na jej konto 1,2 mln zł od 17 tysięcy małopolskich podatników.

/ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl