Aktualności
Piątek, 19 lipca 2013 23:53

Rehabilitacja dla zdrowia, dla urody - Biała sobota w Wierzchosławicach

Porady i zabiegi w zakresie rehabilitacji to jedna z zasadniczych części programu Białej soboty w Wierzchosławicach. Można będzie także wykonać badania EKG serca, zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi. Ponadto przewidziano konsultacje stomatologiczne dla dzieci.
Osoby, które pojawią się w Ośrodku Zdrowia 20 lipca będą mogły się nauczyć podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy. Bezpłatny blok badań i porad zaplanowano w godzinach 9-14.

Jedną z propozycji przygotowanych przez działający w Wierzchosławicach Ośrodek Dzienny Rehabilitacji są masaże wirowe rąk i nóg. Poprawiają one ukrwienie, zmniejszają napięcie mięśniowe i łagodzą ból. Będą też zabiegi wykonywane metodą McKenziego, przeznaczoną do leczenia i profilaktyki bólów kręgosłupa. Nie zabraknie laseroterapii, która pobudza regenerację komórek i naczyń krwionośnych oraz układ immunologiczny, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Jest stosowana głównie w leczeniu trudno gojących się ran, uszkodzeniach lub defektach skóry jak : owrzodzenia, zmarszczki, cellulit czy rozstępy, a także w przewlekłych stanach zapalnych i urazach stawów oraz stłuczeniach. Ponadto można będzie skorzystać z zabiegów elektroterapii. To metoda wykorzystywana w leczeniu schorzeń układu ruchu oraz neurologicznych. Na pacjentów czekać będą także zabiegi terapii skojarzonej, polegającej na równoczesnym zastosowaniu działania fali ultradźwiękowej i bodźca elektroterapeutycznego. To metoda stosowana po urazach mięśni i ścięgien, a także w przebiegu chorób zwyrodnieniowych stawów kręgosłupa, stawów obwodowych i zapaleń okołostawowych.

Podczas Białej soboty pod hasłem Akademii Zdrowia zaplanowano też konsultacje kardiologiczne, których udzielą lekarze specjaliści. Będą badania dla kobiet w ciąży oraz możliwość ich skonsultowania z doświadczonymi położnymi. Białą sobotę w Ośrodku Zdrowia w Wierzchosławicach organizują Centrum Zdrowia Tuchów i radio RDN Małopolska.

opr.s/

źródło: CENTRUM ZDROWIA TUCHÓW Sp. z o.o.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl