Golemo
Aktualności
Środa, 5 kwietnia 2017 14:21

Razem mamy moc

Dużym sukcesem zakończyła się akcja charytatywna na rzecz Amelii Czarneckiej, którą zorganizowali uczniowie Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnych w Starym Sączu. Udało się zebrać 5.260,60 zł.
Poruszona historią dziecka młodzież przygotowała w szkole kiermasz, loterię fantową oraz teleturnieje. Można było obejrzeć m.in. program Jaka to melodia, Jeden z dziesięciu, ale prawdziwym hitem okazała się Familiada, w której naprzeciw siebie stanęły dwie drużyny - uczniowie i nauczyciele. Ponadto na terenie szkoły trwała rejestracja do DKMS – Bazy Dawców Szpiku.

- Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły aktywnie włącza się w działalność dobroczynną na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia i pomocy. Takie wydarzenia są elementem działań wychowawczych, ukierunkowanych na kształtowanie u młodzieży postaw prospołecznych - mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski.

- Jesteśmy pod dużym wrażeniem zaangażowania naszej młodzieży, która włączyła się w akcję z ogromnym zapałem, dbając o nawet najmniejszy szczegół: pozyskanie sponsorów, zbiórkę fantów, aż po całą oprawę informatyczno-logistyczną. Uczniowie kolejny raz pokazali, że są gotowi do działania, podejmowania wyzwań, a przede wszystkim – są bardzo wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka - mówi wicedyrektor szkoły Angelika Duda. Mamy nadzieję, że nasz wkład pomoże Amelce w odzyskaniu zdrowia i sił, a w rezultacie pozwoli na powrót do normalnego, szczęśliwego dzieciństwa z dala od szpitala.

oprac. olsz/

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl