Aktualności
Wtorek, 19 września 2017 22:20

Ratownicy medyczni będą rywalizować w Krakowie

Jutro w Krakowie rozpoczną się XVI Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym, których gospodarzem jest Krakowskie Pogotowie Ratunkowe – jednostka Województwa Małopolskiego. Przez 4 dni najlepsi ratownicy medyczni z całej Polski oraz ich koledzy z Lwowa będą rywalizować podczas wykonywania zadań symulujących rzeczywiste wypadki czy katastrofy. Zwycięzców poznamy już w sobotę 23 września podczas III Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia.
Mistrzostwa Polski są jednym z największych, cyklicznych wydarzeń w świecie ratownictwa medycznego. Są też podsumowaniem odbywających się w ciągu całego roku eliminacji regionalnych. Do Krakowa przyjadą więc najlepsi z najlepszych - prawie 50 drużyn z całej Polski, a także goście z Lwowa.

Przed zespołami rywalizującymi w mistrzostwach aż 10 wymagających zadań, w tym symulacje wypadków, katastrof i nagłych zachorowań. Ratownicy będą musieli zmierzyć się ze wszystkimi trudnościami i komplikacjami, jakie zwykle towarzyszą takim zdarzeniom. Jurorzy będą oceniać nie tylko wiedzę merytoryczną, ale przede wszystkim sprawność w znalezieniu najlepszych rozwiązań. Będzie też oceniana umiejętność udzielenia wsparcia psychologicznego poszkodowanym, odporność na stres i zmęczenie, a także współpraca z innymi służbami. Jednym z trudniejszych sprawdzianów czekających rywalizujące zespoły będzie symulacja katastrofy z udziałem dużej liczby poszkodowanych, która odbędzie się w czwartek na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Co możesz zobaczyć?
• czwartek, 21 września, Muzeum Lotnictwa Polskiego
godz. 12:00 - symulacja akcji ratunkowej podczas katastrofy
Aby zobaczyć zawody należy wykupić bilet wstępu do muzeum.

• sobota, 23 września, Rynek Główny w Krakowie
godz. 10:00-16:00 - pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy
godz. 12:00 - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w XVI Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Medycznym

opr. s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl