Aktualności
Wtorek, 1 maja 2018 21:10

Ratownicy górscy i wodni otrzymają dodatkowe środki

Początek długiego weekendu majowego przyniósł dobre wieści dla osób, które najbliższe dni planują spędzić na górskich szlakach lub nad wodą. Dzięki decyzji zarządu województwa małopolskiego ich pobyt w tych miejscach będzie jeszcze bezpieczniejszy. Właśnie rozstrzygnięto konkurs, w którym 15 jednostek ratownictwa górskiego i wodnego otrzymało dotacje o łącznej wartości pół miliona złotych.
- Cieszę się, że po raz kolejny możemy wesprzeć ratowników wodnych i górskich. Przyznane pieniądze ratownicy będą mogli wykorzystać m.in. na prowadzenie akcji ratowniczych, zakup sprzętu oraz szkolenia potrzebne do codziennej pracy. Dzięki temu jeszcze skuteczniej będą mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski oraz turystów przebywających w górach i nad wodą - przekonuje wicemarszałek Stanisław Sorys.

Dzięki wsparciu przyznanemu przez zarząd województwa w sumie do ratowników pełniących swoją służbę w górach trafi 310 tys. zł, z czego: po 100 tys. zł otrzymają grupy: krynicka i podhalańska GOPR. Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł trafi do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po 30 tys. zł zasili natomiast budżety grup: beskidzkiej i jurajskiej GOPR. Pozostałe 190 tys. zł trafi do ratowników wodnych. Krakowskie WOPR otrzyma 38 tys. zł dotacji. Po 35 tys. zł odbiorą ratownicy z gorlickiego i sądeckiego WOPR, a 30 tys. zł – ich koledzy z tarnowskiego WOPR. Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych może liczyć na 15 tys. zł, a po 10 tys. zł trafi do Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej oddział w Myślenicach oraz do Wodnego Pogotowia Ratunkowego. Wsparcie otrzymają też: Miejskie WOPR z Oświęcimia i Chrzanowa (po 6 tys. zł) oraz Śląskie WOPR oddział regionalny w Olkuszu (5 tys. zł).


opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl