Aktualności
Sobota, 20 sierpnia 2016 14:34

Radni Olkusza: "jesteśmy to winni najmłodszym mieszkańcom"

Mieszkańcy miasta apelują o poprawę bezpieczeństwa w okolicach szkół. Chodzi o przejścia dla pieszych. Służby sprawą się zajmą, ale nie przed początkiem roku szkolnego.
Apel mieszkańców Olkusza przekazała grupa miejscowych radnych. Poprosili, aby władze miasta dokonały przeglądu stanu przejść dla pieszych prowadzących do szkół i przedszkoli. Jak zaznaczyli, na wielu olkuskich osiedlach takie miejsca od lat nie były odnawiane, zatem ich stan jest po prostu fatalny. Co gorsze, często są nie widoczne dla kierowców.

"Niech 1 września 2016 roku będzie dniem, w którym z czystym sumieniem będziemy mogli powiedzieć, że przejścia dla pieszych prowadzące do szkół i przedszkoli w naszej gminie są nie tylko estetyczne, ale i bezpieczne. Jesteśmy to winni naszym najmłodszym mieszkańcom oraz ich rodzinom" - zaznaczyli przedstawiciele olkuskiej społeczności.

Jak się okazuje, władze miasta zamierzają poprawić jakość przejść, ale raczej nie uda się tego dokonać przed początkiem najbliższego roku szkolnego. Jak bowiem poinformował Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza, oznakowanie poziome dróg gminnych, w tym przejść dla pieszych, było wykonane w maju i obecnie nie wymaga modyfikacji. Co nie oznacza, że nie nastąpi to w przyszłości. Według włodarza Olkusza, planując remonty dróg, przejścia dla pieszych zwłaszcza w okolicach placówek edukacyjnych, przejścia dla pieszych będą wykonane w technologii grubowarstwowej chemoutwardzalnej w kolorze czerwono -białym.

Jak jednak dodał Piaśnik, z uwagi na ograniczone środki finansowe miasto nie planuje wykonania w tym roku dodatkowych przejść we wspomnianej technologii oraz montażu progów zwalniających.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl