Aktualności
Sobota, 2 lutego 2013 14:21

Rada Powiatu Nowotarskiego domaga się przywrócenia pociągu relacji Sucha Beskidzka - Zakopane

NOWY TARG. "To, co jest zyskiem dla przewoźnika jest niestety stratą dla mieszkańców i gości korzystających z tego środka transportu" - napisali radni powiatowi w rezolucji w sprawie przywrócenie kursu pociągu relacji Sucha Beskidzka - Zakopane, który przewoźnik zlikwidował w połowie stycznia br.
Oto treść apelu: "Od dłuższego czasu obserwuje się niepokojące zjawisko likwidacji połączeń kolejowych na terenie województwa Małopolskiego. To, co jest zyskiem dla przewoźnika jest niestety stratą dla mieszkańców i gości korzystających z tego środka transportu. Takowa sytuacja dotknęła niestety również południową część Województwa, a szczególnie dotyczy odwołania pociągu nr 5521 z godz. 4.52 spółki przewozy regionalne relacji Sucha Beskidzka – Zakopane od dnia 17 stycznia 2013 roku. Dla wielu mieszkańców takich miejscowości jak chociażby Maków Podhalański, Jordanów, Sieniawa, Szaflary, Nowy Targ czy Pyzówka to podstawowy środek transportu zarówno do pracy jak również do szkół.

Likwidacja tego połączenia niesie za sobą wielkie straty społeczne, gdyż grozi wzrostem bezrobocia, a tym samym ubożenia wielu rodzin dotkniętych tym problemem. Jak podkreślają sami zainteresowani, ten środek komunikacji jest jedynym - w sytuacji przepełnionych BUS- ów kursujących na tej trasie, do których odległość z domu i tak wynosi od 2 do 4 km.

Przedmiotowe traktowanie mieszkańców naszych terenów to przejaw ignorancji i kompletny brak zrozumienia funkcji jaką powinny pełnić przewozy regionalne. To kompletne zaprzeczenie polityki rozwoju i promocji naszego Regionu, w którym łatwa komunikacja powinna być sprawą priorytetową.

Działając w imieniu naszych mieszkańców stanowczo sprzeciwiamy się podjęciu takiej decyzji przez przewozy regionalne i domagamy się przywrócenia pociągu z godz. 4.52 relacji Sucha Beskidzka – Zakopane".

Adresatami rezolucji są m. in.: „Przewozy Regionalne” spółka z o.o., Małopolski Zakład Przewozów Regionalnych, Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz parlamentarzyści z Małopolski.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl