Aktualności
Poniedziałek, 21 stycznia 2013 19:02

Rada Miasta Szczawnica zdecydowała o kupnie akcji PKL za 100 tys. zł

SZCZAWNICA. Podczas sesji Rady Miasta, radni podjęli decyzję o zakupie akcji Spółki PKL S.A. za 100 tys. złotych pochodzących z budżetu miasta. Podjęcie uchwały omawiano na posiedzeniu połączonych komisji Rady Miasta. Nie było sprzeciwu, i już na sesji - bez dyskusji uchwała została podjęta jednogłośnie.
Podjęcie uchwały wiąże się z terminem składania ofert kupna akcji PKL, wyznaczonym przez Skarb Państwa na 24 stycznia.

- My, jako konsorcjum wspólnie z Czernichowem, Krynicą i Zawoją wraz ze strategicznym inwestorem, słowacką spółką Tatry Mountain Resorts, składamy do Skarbu Państwa ofertę zakupu 100 % akcji PKL S.A. (do PKL należą też kolejki na Gubałówkę i Butorowy Wierch, górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim i Mosorny Groń w Zawoi - przyp. red.) To nie są duże pieniądze, zważywszy, że łączna wartość nominalna wszystkich akcji wynosi 40 mln 222 tys. 400 złotych, ale zapewnia nam to gwarancję, na podstawie tzw. złotej akcji, pewnych praw w konsorcjum. Tymi udziałami będziemy mieli zagwarantowane strategiczne decyzje, które muszą być podejmowane na podstawie statutu konsorcjum, jednogłośnie. Dotyczy to np. sprzedaży Spółki, lub sprzedaży chociażby jednej Stacji Narciarskiej, spraw własnościowych nieruchomości, dzierżawy stacji narciarskich, przeniesienia Spółki - wyjaśnia burmistrz Grzegorz Niezgoda.

Szczawnica z pewnością najbardziej jest zainteresowana Stacją Narciarska PKL na „Palenicy”. - W przypadku Palenicy, gdyby miała być sprzedana przez większościowego udziałowca w konsorcjum, spółkę Tatry Mountain Resorts, nasz głos w tej sprawie musiałby się liczyć - dodaje burmistrz i wyjaśnia, że w ofercie kupna PKL są dwa kryteria do spełnienia, cena i plany rozwojowe na kolejne lata, a te mamy bardzo interesujące.

Tekst i zdj. Stanisław Zachwieja
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl