Aktualności
Czwartek, 14 lutego 2013 11:17

Rada Miasta Oświęcim chce by miasto wzięło udział w ZIO w 2022 roku. Deklarują budowę drugiej tafli lodowiska

Radni miasta Oświęcim jednogłośnie wczoraj uchwałą województwo małopolskie i Kraków w zabiegach o organizację zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku. Wyrazili też wolę udziału w projekcie. Lodowisko, na którym mecze rozgrywają hokeiści Aksam, ma zostać gruntownie zmodernizowane. Dobudowana byłaby też druga tafla.
W podjętej radni uchwale zapewnili, że podejmą współpracę w celu włączenia miejscowej hali lodowej na podstawową listę obiektów, na których toczyłaby się rywalizacja olimpijska. Według wstępnych propozycji w Oświęcimiu mogłyby zostać rozegrane zawody w hokeju na lodzie kobiet lub curlingu.

Pod koniec października ub. roku szefowie komitetów olimpijskich Polski i Słowacji oraz prezydent Krakowa podpisali list intencyjny w sprawie wspólnego ubiegania się o organizację zimowych igrzysk w 2022 roku. Według projektu konkurencje rozgrywane na lodzie oraz oficjalne ceremonie - otwarcia i zamknięcia igrzysk - mają się odbyć w Krakowie i okolicy, zaś narciarstwa klasycznego oraz biathlonu i snowboardu w Zakopanem. Słowacy mieliby zorganizować rywalizację w konkurencjach alpejskich.

O ostatecznym podziale dyscyplin zdecyduje Komitet Aplikacyjny, w porozumieniu z komitetami olimpijskimi Polski i Słowacji, po zasięgnięciu opinii Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

opr.s/

źródło: PAP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl