Golemo
Aktualności
Piątek, 18 stycznia 2019 08:53

Przywiązał ptaka do drzewa. Grozi mu więzienie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie otrzymali anonimowe zgłoszenie o znęcaniu się nad zwierzęciem. Okazało się, że gołąb miał zwabić kota…

Jak podają wieliccy stróże prawa, zgłaszający powiadomił, że za jedną z posesji w miejscowości Gdów do drzewa ktoś przywiązał żywego gołębia. Policjanci udali się pod wskazany. Po rozmowie z właścicielem posesji ustalili, że to on przywiązał gołębia do drzewa.

- Właściciel oświadczył, że zwierzę „i tak było chore”. Przywiązany do drzewa gołąb miał stanowić przynętę dla kota, który grasuje w gołębniku. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przewieźli gołębia do lecznicy weterynaryjnej – poinformowała podkom. Magdalena Chwastek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. - W tym przypadku można stwierdzić, że jest to znęcanie się nad zwierzęciem, jak również można wstępnie przypuszczać, że sprawca w takiej sytuacji miał pełną świadomość co do konsekwencji swojego zachowania.

Dochodzenie w związku z naruszeniem ustawy o ochronie zwierzą prowadzi Komisariat Policji w Gdowie. Za znęcanie nad zwierzęciem ustawa o ochronie zwierząt przewiduje nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. eł/fot. KPP Wieliczka
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl