Aktualności
Poniedziałek, 26 listopada 2018 20:00

Przygotowania świąteczne na Rynku Głównym w Krakowie

W sobotę, 1 grudnia Kraków rozświetlą pierwsze świąteczne iluminacje. O godz. 17.00 na Rynku Głównym zostanie zapalona największa i najpiękniejsza choinka w mieście. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano gry i zabawy na scenie przy choince. A w świąteczny nastrój wprowadzi nas zespół Enej, który wystąpi o godz. 16.30 na scenie głównej targów bożonarodzeniowych.
Wczoraj 26 listopada ustawiano choinkę, oraz dekorowano ją bańkami oraz lampkami świątecznymi.

Na 15 metrowej choince rozbłyśnie 26000 diod. Drzewko będzie przystrojone elementami nawiązującymi do domowych choinek, gdzie ozdoby w formie „pawich ok” i migoczących „świeczek” wplatają się w biały zimne oświetlenie pokrywające powierzchnię gałęzi a całość zwieńczona jest przestrzenną gwiazdą w kolorze białym ciepłym dla uzyskania odpowiedniego odcięcia kolorystycznego.

Tego samego dnia oficjalnie rozpoczną się tradycyjne targi bożonarodzeniowe. To idealna okazja nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących.

Jak co roku na Rynku Głównym sprzedawcy otworzą swoje kramy, na których będą królowały świąteczne ozdoby, odzież oraz rękodzieła. Dodatkowo na stoiskach będzie można spróbować pysznych potraw z grilla, staropolskich pierogów, rozgrzewających zup czy niezastąpionego chleba ze smalcem. Na miłośników małego co nieco czekają prażone orzechy, pieczone kasztany oraz świąteczne ciasteczka i pierniki.

To nie koniec świątecznych atrakcji. W ramach targów przy pomniku Adama Mickiewicza spotkają się twórcy szopek. Najbarwniejszym elementem będzie korowód kolędników. Zaplanowano również pokaz „Dziadów polskich”, inspirowanych dramatem Mickiewicza. Na cokole pomnika wieszcza pojawią się dziady proszalne, weselne, pogrzebowe, kościelne, śpiewające ballady.

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl