Aktualności
Wtorek, 14 lipca 2015 22:31

Przygotowania do obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

W Dworku Gościnnym w Szczawnicy odbyła się konferencja prasowa na temat przygotowań do obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które odbędą się w dniach 17-19 lipca.
Spotkanie poprowadził dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy Piotr Gąsienica. Wzięli w nim udział także Jan Sienkiewicz - prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, Bogdan Mieczkowski - kierownik ds. marketingu Centrum Turystyki i Rekreacji ZEW Niedzica.pl, Marian Bereźnicki - prezes Zarządu Międzywojewódzkiego Towarzystw Przyjaźni Polsko–Węgierskiej, Agnieszka Pietruszka - dyrektor Dworku Gościnnego i Jerzy Michalski - menager Dworku, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

Organizatorzy przedstawili plan obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, które w tym roku odbywają się już po raz piąty. Obchody rozpoczynają się w piątek o godz. 16:00 mszą św. w Kościele Parafialnym w Szczawnicy, odprawioną przez biskupa Stanisława Salaterskiego. Po mszy uczestnicy złożą okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem Józefa Szalaya oraz pod tablicą Janosza Esterhazy. W Dworku Gościnnym będzie można obejrzeć wystawę prac artystów budapeszteńskich.

Bardzo ciekawą propozycją w programie będzie możliwość degustacji przywiezionych przez węgierskich gości specjałów, podczas rozpoczynającego się o 18:30 Festiwalu Wina i Smaków Węgierskich, na który organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i turystów. Na koniec pierwszego dnia wystąpi kabaret E z Wiednia.

W drugim dniu, czyli w sobotę uroczystości odbywać się będą w Szczawnicy oraz w na zaporze w Niedzicy. Wieczorem, zgodnie z utartą już tradycją, organizowany jest nocny spływ Dunajcem im. Józefa Szalaya. Natomiast mieszkańcom polecamy koncerty, które odbędą się na placu pod kolejką od godz. 21:00. Najpierw wystąpi grupa wokalna Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich, a następnie Janusz Radek z towarzyszeniem węgierskich cytrzystów.

Zakończenie obchodów nastąpi w niedzielę na koronie zapory w Niedzicy, podczas Festiwalu Wina i Smaków Węgierskich. Dokładny plan imprezy dostępny jest na plakatach

Organizatorzy Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej: Konsul Generalny Węgier w Polsce oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szczawnica gorąco zapraszają mieszkańców Szczawnicy i przebywających u nas turystów do wzięcia udziału w uroczystościach.

Joanna Dziubińska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl