Aktualności
Środa, 26 czerwca 2013 21:26

Przygotowania do akcji Czyste Tatry (zdjęcia)

W zakopiańskiej Willi Oksza odbyła się konferencja prasowa na temat kolejnej edycji projektu Czyste Tatry, który rozpoczyna się na początku lipca.
- Tatry są salonem Polski, muszą być najpiękniejsze, stąd idea posprzątania ich – mówił Rafał Sonik, jeden z realizatorów projektu. - W ubiegłym roku poszliśmy z około 1000 osób w Tatry. Potem zadaliśmy sobie pytanie co dalej. Krok po kroku doszliśmy do akcji czysta Polska. Od Tatr zaczęliśmy i chcemy ten przykład przenieść na wszystkich Polaków – nauczyć ich być czystymi ludźmi. Naszym celem jest edukacja - podkreślał.

Po wielkim sukcesie ubiegłorocznej akcji, w której wolontariusze znieśli z Tatr 1,5 tony śmieci powstało stowarzyszenie Czysta Polska, którego celem jest rozwój projektu.

W tym roku finał akcji odbędzie się 6 lipca. Tego dnia ok. 3000 wolontariuszy wyruszy na różne szlaki sprzątać Tatry. Na Dolnej Równi Krupowej powstanie miasteczko namiotowe, w którym będą mieszkać wolontariusze, oraz odbędą się imprezy towarzyszące - pokazy ratownicze, warsztaty pierwszej pomocy czy akcja honorowego oddawania krwi.

Ambasadorami projektu zostało wiele znanych i lubianych osób, m.in. Robert Makłowicz, Sebastian Karpiel Bułecka i Marcin Daniec.

Konferencję prowadziła prezenterka Anna Samusionek.

Tekst i zdj. Regina Korczak-Watycha

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl