Aktualności
Środa, 10 października 2018 08:29

Przybyli zza Buga i… zaatakowali rodaka

Stróże prawa z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali trzech mężczyzn pochodzących zza wschodniej granicy podejrzewanych o dokonanie rozboju na przypadkowo poznanym mężczyźnie tej samej narodowości.

Jak ustalili wieliccy policjanci, w nocy 24 września 40-latek spożywał alkohol z przypadkowo poznanymi mężczyznami tej samej narodowości. W trakcie imprezy doszło między nimi do sprzeczki. Mężczyzna został pobity, a następnie sprawcy zabrali mu dokumenty, telefon i pieniądze.

Ofierze napaści udało się uciec. Nad ranem o zdarzeniu powiadomił policjantów.

- Rozpoznanie funkcjonariuszy, którzy pracowali nad sprawą przyczyniło się do szybkiego ustalenia sprawców przestępstwa – informuje podkom. Magdalena Chwastek, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wieliczce. – Do zatrzymania doszło w miejscowości Węgrzce Wielkie niedaleko Wieliczki. Na podstawie zebranego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju.

Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z kodeksem karnym mogą grozić im kary nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl