Aktualności
Czwartek, 28 grudnia 2017 10:37

Przed świętami stracili wszystko, ale udało się choć trochę pomóc

Pod koniec listopada rodzinie ze Zbylitowskiej Góry pożoga zabrała wszystko, ich dom i całe jego wyposażenie została zniszczona. Już od następnego dnia po pożarze.

W pomoc zaangażował się samorząd gminy Tarnów, społeczność Zbylitowskiej Góry i innych miejscowości gminy w tym Błonia, parafia w Zbylitowskiej Górze, miejscowi radni Piotr Rybski oraz Dariusz Żurek, sołtys Zbylitowskiej Góry Paweł Kolbusz, Stowarzyszenie Zbylitowska.pl, a także lokalni przedsiębiorcy oraz osoby prywatne.

- Dzięki przekazanym środkom finansowym udało się zaadaptować dla pogorzelców lokal w domu rodziny Państwa Chajm, a także w pełni je wyposażyć w między innymi meble i sprzęt AGD – podał urząd z gminy Tarnów. Tym samym rodzina nie musi się już martwić o dach nad głową, miała też gdzie usiąść do wigilijnego stołu.

Pomoc od ludzi dobrego serca objęła również najpotrzebniejsze do życia rzeczy, jak odzież czy żywność.

- Kilka tygodni temu nasz świat się zawalił. Pożar pozbawił nas wszystkiego, co mieliśmy. Nie wierzyliśmy, że znajdziemy pomoc. Wtedy z wielkim wzruszeniem zobaczyliśmy, że są dobre osoby które chcą nam pomóc. Z całego serca jesteśmy wdzięczni każdemu, dzięki komu mogliśmy spędzić święta pod dachem i choć przez chwilę nie myśleć o tym, co nas spotkało. Dziękujemy! – mówi Lucyna Chajm.


opr.eł/UG Tarnów
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl