Aktualności
Środa, 11 listopada 2015 19:37

Promocja Światowych Dni Młodzieży w Nadrenii Północnej-Westfalii

W lipcu 2016 roku w Krakowie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży, zainicjowane przez Jana Pawła II, z troski o wiarę młodych ludzi z całego świata. Województwo Małopolskie i Małopolska Organizacja Turystyczna we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży, rozpoczęły akcję promocyjną wydarzenia na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii – regionu, w którym mieszka ponad 10 milionów katolików, a jego największe miasto – Kolonia, było gospodarzem Światowych Dni Młodzieży w roku 2005.
Do 15 listopada br. realizowane będą działania promocyjne przy udziale Campera Małopolskiego, który przybierając kilka miesięcy temu barwy ŚDM, stał się ich mobilnym centrum promocji.

Małopolska załoga samochodu typu camper w ciągu ostatnich trzech lat odwiedziła ponad 20 krajów, organizując w nich liczne akcje promocyjne regionu. Na stoisku przy Camperze każdy może otrzymać materiały promocyjne i czerwone korale, symbolizujące wciąż żywe tradycje Małopolski. W Nadrenii Północnej – Westfalii, oprócz Kolonii, Camper odwiedzi także inne, ważne historyczne miasta, m.in. Münster, Paderborn oraz Akwizgran, które nierozłącznie związane są z chrześcijaństwem. Mieszkańcy miast, które znajdą się na trasie Campera Małopolskiego, będą mieli okazję poznać wyjątkowe dziedzictwo kulturowe Polski, a przede wszystkim Małopolski i Krakowa, które były bliskie sercu Świętego Jana Pawła II, a już za kilka miesięcy, w dniach 26-31 lipca, staną się areną niezwykłych wydarzeń z udziałem młodych całego świata.

Szczegółowe informacje na temat trasy oraz akcji promocyjnych w Nadrenii Północnej-Westfalii można znaleźć na www.campermalopolski.blogspot.com oraz na www.facebook.com/CamperMalopolski

Plan trasy:
Czwartek, 12.11
Köln (Standort wird festgelegt)

Piątek, 13.11
10.00-14.00 Bergische Universität Wuppertal

Sobota, 14.11
10.00-14.00 Mönchengladbach – Marktplatz

Niedziela, 15.11
8.00-16.00 Aachen – Domplatz zu bestätigen

opr.s/

źródło: MOT

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl