Aktualności
Wtorek, 22 lipca 2014 20:41

Projekt "Kurort Krynica" będzie dofinansowany

W poniedziałek, 21 lipca podpisano umowę o dofinansowanie projektu "Kurort Krynica", dzięki czemu można rozpocząć przygotowywanie dokumentacji technicznej kompleksowego programu rewitalizacji kurortu. Zarząd Województwa Małopolskiego dofinansował projekt kwotą 600 tys. zł.
Projekt zakłada rewitalizację centralnego obszaru strefy A uzdrowiska w jej historycznej części od ul. Nowotarskiego do Pijalni "Jan i Józef" wraz z terenem Parku Dukieta, a także Parku Zdrojowego na Górze Parkowej łącznie z dojściami do parku o całkowitej powierzchni ok. 40 ha. Zaplanowane działania zmierzają do uzyskania kompletnej dokumentacji, niezbędnej do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego jak i również aplikowania o środki zewnętrzne.

Realizacja tej inwestycji zostanie rozłożona na kilka etapów, gdyż całkowita wartość prac może wynieść nawet 120 mln zł.

Prace przy tworzeniu dokumentacji projektu "Kurort Krynica" powinny zakończyć się wraz z końcem marca 2015 roku. Wtedy też okaże się, w jaki sposób inwestycja zostanie podzielona oraz jakie etapy zostaną zrealizowane do 2020 roku. Można mieć jednak pewność, że na zakończenie całej inwestycji przyjdzie nam poczekać... nawet kilkadziesiąt lat.

W ramach składanego obecnie projektu planowane są następujące działania:
- opracowanie dokumentacji geodezyjnej obejmującej Deptak Krynicki z polaną Janówką i Parkiem im. Mieczysława Dukieta oraz Park Zdrojowy na Górze Parkowej wraz z dojściami do parku;
- opracowanie koncepcji architektonicznej dla Deptaku Krynickiego, z polaną Janówka i Parkiem im. Mieczysława Dukieta oraz Parku Zdrojowego na Górze Parkowej wraz z dojściami do parku;
- wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do uzyskania pozwoleń i wymaganych prawem decyzji (m.in.: badań geologicznych, opracowań dendrologicznych, kosztorysów);
- przygotowanie studium wykonalności projektu, które będzie niezbędne w procesie aplikowania o środki zewnętrzne na realizację inwestycji.

/ab

źródło: miastons.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl