Aktualności
Piątek, 22 lutego 2013 12:24

Projekt PiS dotyczący prywatyzacji PKL zdobył większość w Sejmie

WARSZAWA. W porannym bloku głosowań posłowie nie zgodzili się z wnioskiem PO, by odrzucić projekt PiS o pozostawieniu Polskich Kolei Linowych w rękach publicznych. - 217 parlamentarzystów chciało projekt odrzucić, 221 - sprzeciwiło się wyprzedaży majątku narodowego - komentuje posłanka Anna Paluch.
Jak wyjaśniał poseł PiS Andrzej Adamczyk - Projekt Prawa i Sprawiedliwości zakłada, że Skarb Państwa, nabędzie ze środków Funduszu Kolejowego wszystkie akcje spółki Polskie Koleje Linowe S.A. z siedzibą w Zakopanem, która jest spółką córką Polskich Kolei Państwowych S.A. PKP S.A. przeznaczy środki ze zbycia tych akcji na spłatę swoich zobowiązań. Z dniem nabycia przez skarb państwa akcji zostaną one nieodpłatnie przekazane na rzecz samorządu Województwa Małopolskiego. Projekt ten zyskał poparcie wielu środowisk z terenu Podhala, zwłaszcza górali, którzy niegdyś przekazywali ziemię pod budowę kolei.

Oznacza to, że zgłoszony w październiku ub. roku projekt Prawa i Sprawiedliwości wraca do procedowania w komisjach. - Będziemy apelować do władz PKP i Ministra Infrastruktury, by wstrzymano proces prywatyzacji, skoro większość posłów jest przeciwna wyprzedaży majątku narodowego - dodaje posłanka Paluch w rozmowie z zakopiańskim Radiem Alex.

s/ zdj. Krzysztof Białoskórski /sejm.gov.pl

źródło: Radio Alex

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl