Aktualności
Niedziela, 17 września 2017 18:10

Profesor Zbigniew Kojs otrzymał Krzyż Małopolski

O profilaktyce, nowoczesnych metodach wykrywania nowotworów oraz terapii dyskutowali w Zakopanem uczestnicy XXII Konferencji Naukowej „Postępy w ginekologii onkologicznej”. Podczas spotkania wicemarszałek Wojciech Kozak uhonorował prof. Zbigniewa Kojsa Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski.
- Jako organy tworzące jednostki służby zdrowia mamy obowiązek dbać o najwyższe standardy w naszych placówkach i wdrażać nowoczesne technologie medyczne. Dzięki tak znakomitej kadrze medycznej, która pracuje w małopolskich jednostkach każdego roku obserwujemy ogromne postępy w ich rozwoju. W chwili obecnej w województwie działają cztery jednostki, które zajmują się ginekologią onkologiczną oraz dwanaście jednostek obwodowych, gdzie funkcjonuje pakiet onkologiczny. Wiemy, że wczesne wykrywanie i profilaktyka są elementami, które nie tylko ułatwiają pracę lekarzom, ale przede wszystkim pomagają pacjentom, bowiem ratują ich zdrowie i życie - mówił wicemarszałek Wojciech Kozak, odpowiedzialny w województwie za obszar zdrowia.

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego Złotą Odznaką Honorową Województwa Małopolskiego – Krzyżem Małopolski został odznaczony prof. dr hab. med. Zbigniew Kojs, Konsultant Krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

- Z pozycji Małopolski trudno nie dostrzec ludzi, którzy tworzą postępy. Połowa 2014 roku była szczęśliwym czasem dla Małopolski, bowiem to właśnie wtedy profesor Zbigniew Kojs rozpoczął pracę, jako konsultant wojewódzki ds. ginekologii onkologicznej. Mam zaszczyt wyróżnić dziś najwyższym małopolskim odznaczeniem – Krzyżem Małopolski – osobę niezwykle zaangażowaną w tworzenie infrastruktury i wdrażanie technologii medycznych w naszym regionie – mówił wicemarszałek Wojciech Kozak podczas dekorowania laureata.

Prof. dr hab. n med. Zbigniew Kojs od 1980 r. pracuje w Klinice Ginekologii Onkologicznej Instytutu Onkologii w Krakowie. Jako jeden z pierwszych w Polsce posiadał specjalizację z ginekologii onkologicznej. Jest specjalistą z radioterapii onkologicznej oraz ginekologii i położnictwa. Od 2004 r. był konsultantem wojewódzkim, od maja 2014 r. jest konsultantem krajowym ds. ginekologii onkologicznej. Jest również członkiem zespołu ekspertów ds. onkologii Województwa Małopolskiego. W 1990 r. podjął współpracę ze Szpitalem Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu jako doświadczony specjalista z zakresu radioterapii onkologicznej i ginekologii onkologicznej. Jest również współinicjatorem uruchomienia pierwszej w sądeckiej placówce komórki o profilu onkologicznym tj. Poradni Ginekologii Onkologicznej.

opr. s/ zdj. Piotr Korczak

źródło: UMWM

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl