Aktualności
Środa, 28 listopada 2018 18:00

Próby do sztuki "Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej " w Narodowym Teatrze Starym

Paweł Demirski i Monika Strzępka przygotowali spektakl „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej”. Premiera przedstawienia, które opisuje obyczajowość Polaków, i innych narodów wyzwolonych po 1989 r., odbędzie się w czwartek w Starym Teatrze w Krakowie.
Twórcy spektaklu, przyglądając się krajobrazowi społeczno-politycznemu państw postkomunistycznych po 1989 r., pytają o charakter narodowej i ponadnarodowej wspólnoty w zmienionych warunkach historycznych. Inspirują się m.in. „Opisem obyczajów za panowania Augusta III” (publikacja 1840-41 r.) Jędrzeja Kitowicza i przedstawieniami powstałymi na jego kanwie.

Na scenie kameralnej Teatru publiczność zobaczy m.in. Annę Dymną, Dorotę Segdę, Juliusza Chrząstowskiego, Radosława Krzyżowskiego.

„Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej” to czwarty spektakl duetu Strzępka-Demirski w Starym Teatrze w Krakowie.

Wcześniej artyści zrealizowali tu „nie-boską komedię”, „Triumf woli”, „Bitwę warszawską 1920”.
Jak powiedział Paweł Demirski Teatr Stary zarządzany przez Marka Mikosa różni się od Teatru Jana Klaty. „Stary Teatr za dyrekcji Jana Klaty był w jakimś sensie moim, i Moniki też, artystycznym domem.

Trudno było się mi pogodzić, by taki +dom+ opuszczać. Na zaproszenie rady teatru wróciliśmy”
Podkreślił, że krakowska publiczność jest dla niego bardzo ważna
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl