WSB
Aktualności
Piątek, 29 maja 2015 15:56

Prezydent odznaczył małopolskich samorządowców

- Samorząd to fundament wolności i rozwoju całego kraju, dzięki samorządowcom Polska nie zginie - mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z samorządowcami z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Podkreślał, że samorządność to przede wszystkim zwiększenie roli obywateli.
Bronisław Komorowski podziękował samorządowcom za współpracę z Kancelarią Prezydenta na rzecz małych ojczyzn, ale też "tej wielkiej, o której śpiewamy, że nie zginie". - Ona nie zginie między innymi dzięki Polsce samorządnej, dzięki samorządowcom - podkreślił.

Życzył samorządowcom, by "świadomie dążyli do zbudowania frontu na rzecz pogłębienia samorządności rozumianej jako zwiększenie roli obywateli. Przypomniał, że w Sejmie od 2013 roku znajduje się złożony przez niego projekt dotyczący m.in. tej kwestii i podkreślił, że "sama wolność bez większej swobody decydowania o tym, jak wydajemy pieniądze oraz skąd te pieniądze uzyskujemy, pozostaje tylko i wyłącznie pobożnym życzeniem".

Podczas spotkania prezydent wręczył odznaczenia państwowe. Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał m. in. burmistrz Limanowej Władysław Bieda oraz burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda.

Dyplom uznania za najpiękniej udekorowane lub podświetlone budynki publiczne lub przestrzeń publiczną 2 i 3 maja 2015 roku oraz flagę narodową otrzymało m. in. Województwo Małopolskie – za Najpiękniej Udekorowany Budynek Publiczny. Powinszowania odebrał Marszałek Województwa Małopolskiego, Marek Sowa.

zdj. Eliza Radzikowska-Bialobrzewska

źródło: prezydent.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl