Golemo
Aktualności
Środa, 5 grudnia 2018 13:24

Prezydent obroni górników!

Andrzej Duda podczas jednej z małopolskich Barbórek zapewnił górników, że nie pozwoli na zamordowanie górnictwa w Polsce.

– Węgiel to nasz największy skarb, mamy największe zasoby w Europie. I proszę się nie martwić: dopóki ja pełnię w Polsce urząd Prezydenta, nie pozwolę na to, aby ktokolwiek zamordował polskie górnictwo – powiedział w prezydent Andrzej Duda, który wziął udział w akademii barbórkowej Grupy Tauron odbywającej się w Brzeszczach, gdzie działa jedna z trzech kopalń spółki Tauron Wydobycie. – Polski przemysł wydobywczy jest jednym z fundamentów naszej gospodarki i w ogromnym stopniu gwarancją naszej suwerenności energetycznej – podkreślił.

Jak podaje kancelaria prezydent, zwracając się do górników, Duda powiedział: „Jesteście branżą strategiczną, która musi być zachowana, choć oczywiście musi być unowocześniana”.

– Ale jestem tu dziś przede wszystkim po to, aby podziękować za całoroczny trud, za poświęcenie, podziękować tym wszystkim, który pracują na dole i tym, którzy będąc na górze ich wspierają. To szczególna praca, nie nazywałbym jej w sumie pracą. To jest służba dla Rzeczypospolitej, dla bliźnich, ale także dla braci górniczej – podkreślił.

Zasłużonym pracownikom Tauron Wydobycie S.A Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej wręczył 29 Medali za Długoletnią Służbę .

Opr. eł/fot. prezydent.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl