Aktualności
Piątek, 5 sierpnia 2016 18:27

Prezydent Tarnowa zaskoczony po decyzji RIO

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie uznała ważność uchwały tarnowskiej rady miasta o nieudzieleniu absolutorium za wykonanie budżetu na 2015 rok Romanowi Ciepieli.
Prezydent Tarnowa uważa, że decyzja RIO , uznająca ważność uchwały o nieudzieleniu mu absolutorium, jest zaskakująca.

„Prezydent podkreśla, że zaledwie kilka tygodni temu Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej uznał uchwałę absolutoryjną za bezpodstawną i podjętą z naruszeniem przepisów prawa o samorządzie a wykonanie zeszłorocznego budżetu Tarnowa ocenił pozytywnie”- czytamy w komunikacie magistratu.

Mecenas Piotr Wardawa, radca prawny Urzędu Miasta Tarnowa nie chce komentować decyzji RIO przed zapoznaniem się z jej uzasadnieniem. Ocenia jednak, że w świetle wcześniejszych orzeczeń jawi się ona jako "niekonsekwentna". Po przeprowadzonej przez prawników analizie prezydent zdecyduje, czy zaskarży uchwałę o nieudzieleniu mu absolutorium do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. - Chcemy przeanalizować sprawę pod kątem formalno-prawnym i wtedy zdecydować o ewentualnych dalszych krokach - mówi prezydent Tarnowa.

Przypomnijmy, radni głosami Prawa i Sprawiedliwości, które ma większość w tarnowskiej Radzie Miejskiej, nie przyjęli sprawozdania z wykonania budżetu. W efekcie prezydent nie dostał od rady absolutorium. Uchwała ta została uznana przez RIO za bezpodstawną. Mimo to radni PiS i jeden z radnych klubu Tarnowianie na specjalnie w tym celu zwołanej nadzwyczajnej sesji przegłosowali uchwałę o zaskarżeniu opinii RIO.

eł/fot. UM Tarnowa

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl