Aktualności
Czwartek, 5 marca 2015 11:42

Prezydent Bronisław Komorowski z wizytą na Podhalu

NOWY TARG/WITÓW. W niedziele prezydent Bronisław Komorowski spotkać się ma mieszkańcami Podhala na Rynku nowotarskim. Wcześniej, wraz z prezydentem Republiki Słowackiej Andrejem Kiska otworzy VI integracyjny bieg narciarski "Szlak bez granic". Jego start zaplanowano w słowackich Orawicach, a metę w Witowie.
To już VI edycja narciarskiego masowego biegu integracyjnego "Szlak bez granic". Co roku sygnał startu dają zawodnikom prezydenci obu państw. Celem imprezy - prócz popularyzacji narciarstwa biegowego w Tatrach Zachodnich, jest otwarcie transgranicznego szlaku biegowego między zaprzyjaźnionymi gminami: Miasto Tvardoszyn, Gmina Kościelisko a także ośrodkami narciarskimi z Witowa i Oravic.

Zawodnicy wystartują ze stacji narciarskiej Ski Oravice w Oravicach o godz. 11.oo Po pokonaniu 16-km trasy, zawodnicy dotrą do mety przy górnej stacji narciarskiej Witów Ski w Witowie. Organizator udostępnia bezpłatny transport uczestników do Tvrdosina. Autobus oznaczony będzie plakatem imprezy VI Szlak bez granic.

Po południu, o godz. 15.oo Bro­ni­sław Ko­mo­row­ski w ra­mach kam­pa­nii wy­bor­czej spo­tka się z miesz­kań­ca­mi Pod­ha­la na Rynku w Nowym Targu. Spo­tka­nie organizują se­na­tor Sta­ni­sław Ho­do­ro­wicz, poseł An­drzej Gut Mo­sto­wy i mar­sza­łek wo­je­wódz­twa ma­ło­pol­skie­go Marek Sowa.

s/ zdj. Michał Adamowski
Wici
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Intermed
Najczęściej czytane
Reklama
Bike
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl