Golemo
Aktualności
Czwartek, 14 września 2017 09:48

Premiera "Miasta skarbów" w kinie Kijów a dziś w TVP2 (zdjęcia)

W krakowskim Kinie Kijów Centrum z udziałem między innymi odtwórców głównych ról w serialu kryminalnym”Miasto skarbów” odbyła się prapremiera pierwszego odcinka serialu, którego premiera odbędzie się 14 września w TVP2. Akcja obrazu rozgrywa się w Krakowie, tu zdjęcia potrwają jeszcze do połowy października.
W rolach głównych widzowie będą mogli zobaczyć między innymi: Aleksandrę Popławską, Magdalenę Różczkę i Piotra Głowackiego.

Jak zapowiadają realizatorzy 13-odcinkowej produkcji, w serialu pojawią się światowe dzieła sztuki (m. in. „La Bella Principessa” Leonarda da Vinci, „Gracze w karty” Paula Cezanne’a, fotografie Miltona Greene’a) i intrygujące kobiety.

Tytułowym miastem skarbów jest Kraków. To w nim powstają prawie wszystkie zdjęcia (prace rozpoczęły się w czerwcu), ich realizacja ma zająć łącznie 78 dni. Po kilka dni filmowcy spędzili także w Wiedniu i w Warszawie.

W Krakowie są kręcone sceny na Starym Mieście, Kazimierzu, w Centrum Kongresowym ICE, w antykwariatach, obiektach należących do Muzeum Narodowego, w Nowej Hucie. Będzie także scena zrealizowana w Wieliczce oraz kadry z podkrakowskich willi.

Reżyserami filmu są Marcin Ziębiński (odcinek 1-6) i Piotr Jaworski (odcinek 7-13).

Tomasz Cichocki i materiały prasowe Krakowskiego Biura Festiwalowego
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl