Aktualności
Poniedziałek, 13 listopada 2017 10:51

Premier w kopalni o solidarności z ofiarami wojny

W kopalni soli w Wieliczce odbyło się spotkanie „Polska dla świata. Solidarni z ofiarami wojny” organizowane przez Caritas Polska oraz Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Gościem była premier Polski Beata Szydło.

Szefowa polskiego rządu w Wieliczce zauważyła że to, iż Polska otwiera się tak „bardzo szeroko na pomoc tym wszystkim, którzy jej potrzebują jest dowodem na to, że Polacy mają wielkie serce i są ludźmi, którzy rozumieją potrzeby innych i są zawsze gotowi nieść pomoc wtedy, gdy inni jej potrzebują”.

– Dziś miliony ludzi na świecie na taką pomoc czekają. Naszym obowiązkiem, obowiązkiem tych, którzy żyją w bezpiecznych miejscach na świecie jest pomagać im z całego serca. Polski rząd jest zaszczycony, że może włączyć się w akcję, która ma pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują i wesprzeć Caritas Polska i Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie prowadzone przez ks. prof. dr hab. Waldemara Cisło – zaznaczyła szefowa rządu.

W Wieliczce Beata Szydło zadeklarowała, że Polska jest gotowa na to, by zwiększać pomoc. Zaznaczyła też, że już dużo zostało zrobione. - Przekazujemy na pomoc duże środki finansowe, uczestniczymy we wspólnych inicjatywach międzynarodowych organizowanych na rzecz pomocy potrzebującym i również sami ją organizujemy – oświadczyła.

Jak podaje serwis prasowy kancelarii premiera, Szydło zaapelowała do wszystkich o pamięć o drugim człowieku. Podkreśliła, że jest ona największą wartością.

eł/ KPRM/ Fot.: P. Tracz / KPRM
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl