Aktualności
Sobota, 28 grudnia 2013 12:47

Premier odwiedził Podhale - oglądał skutki halnego (zdjęcia)

Donald Tusk w sobotę rano odwiedził Zakopane i Kościelisko, gminy, które najbardziej ucierpiały wskutek halnego. Szef rządu podziękował strażakom za sprawnie przeprowadzone akcje, a poszkodowanych zapewnił o wsparciu finansowym, chociaż zastrzegł, że "szastania pieniędzmi nie będzie".
Tusk spotkał się ze strażakami z całego powiatu. Dziękował im za walkę ze skutkami żywiołu. Odwiedził też Szkołę Podstawową nr 2 na Skibówkach, która straciła dach w czasie halnego.

- Pomoc dla Podhala będzie - zapewnił premier i wyjaśnił, że zapadła już decyzja o przeznaczeniu dla poszkodowanych - doraźnej pomocy w kwocie do 6 tys zł. - ale jak dodał - "szastania pieniędzmi nie będzie".

W samym Zakopanem naliczono ok. 30 wniosków. Burmistrz za zasadne uznał niespełna 20. Wciąż trwa weryfikacja zniszczeń. Jak mówi Janusz Majcher - trzeba się spieszyć, bo jest jeszcze szansa na wykorzystanie pieniędzy z tegorocznej puli rządowej. Większe remonty - takie jak np. szkoły na Skibówkach, czy naprawa innych dachów - będą finansowane z przyszłorocznych pieniędzy.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl