Golemo
Aktualności
Wtorek, 26 lipca 2016 09:30

Premier Szydło otworzyła "Pawilon Polski"

W poniedziałek w Krakowie została otwarta interaktywna wystawa „Pawilon Polski”. Ekspozycja prezentuje osiągnięcia polskiej nauki, kultury, rolnictwa i gospodarki, a także historię i walory turystyczne kraju - została przygotowana z okazji Światowych Dni Młodzieży. W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięła premier Beata Szydło.
"Pawilon Polski” to interaktywna wystawa skierowana do uczestników Światowych Dni Młodzieży. Jej celem jest pokazanie zwiedzającym, że Polska trwale wpisuje się w historię cywilizacji europejskiej i chrześcijańskiej, że jest to kraj dynamiczny, innowacyjny, atrakcyjny turystycznie i kulturowo, a Polacy to pracowity i gościnny naród.

„Pawilon Polski” składa się z czterech połączonych sferycznych namiotów. Wewnątrz czekają m.in.: kinowa podróż w trójwymiarze po historii Polski, wirtualny spacer po sztuce polskiego średniowiecza, interaktywna huśtawka, z której można wysłać e-pocztówkę do znajomych, a także najnowsze technologie, jak polskie drony, łaziki marsjańskie, roboty Proteus, czy aplikacje na smartfony i tablety, które pomagają w codziennym życiu oraz „ogród doświadczeń”.


Wystawa będzie czynna codziennie od dziś do 31 lipca 2016 roku w godzinach 9:00-22:00.

Głównymi współorganizatorami projektu są: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Kultury, Polska Organizacja Turystyczna, Agencja Rynku Rolnego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., która jest koordynatorem i wykonawcą projektu.

źródło: niezależna.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl