Terma Szaflary
Aktualności
Czwartek, 29 listopada 2018 07:39

Pracodawca chciał zaoszczędzić na obcokrajowcach

Właściciel przedsiębiorstwa budowlanego z powiatu wadowickiego postanowił zaoszczędzić, zatrudniając nielegalnie cudzoziemców. Jak jednak podali karpaccy pogranicznicy, skutek może być odwrotny.

Polak zatrudniał w swym przedsiębiorstwie pięciu pracowników z Ukrainy. Byli to mężczyźni w wieku od 26 do 42 lat, którzy wykonywali pracę w charakterze pomocników budowlanych.

- Przedsiębiorca nie zawarł jednak umów o pracę z cudzoziemcami. Obywatele Ukrainy nie posiadali ponadto stosownych zezwoleń, uprawniających do podjęcia zatrudnienia w Polsce – podaje Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - W związku z wykonywaniem nielegalnej pracy, obywatele Ukrainy zostali zatrzymani. Następnie Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, wydał wobec nich decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski w terminie 20 dni. Dodatkowo obcokrajowcy zostali objęci rocznym zakazem ponownego wjazdu na terytorium wszystkich krajów strefy Schengen.

Z kolei wobec nieuczciwego pracodawcy funkcjonariusze Straży Granicznej skierują w najbliższych dniach wniosek do Sądu o ukaranie. Za nielegalne powierzenie pracy cudzoziemcom może mu grozić nawet 30 tys. zł kary grzywny.

Opr. eł/fot. KoSG
Extra Trapez
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Cracov Fashion Week
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl