Toyota Yaris
Aktualności
Piątek, 7 kwietnia 2017 13:17

Prace przy obiektach mostowych na S7 Lubień – Rabka Zdrój (zdjęcia)

Część podpór obiektów mostowych na budowanym odcinku S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrojem jest już widoczna coraz wyżej nad powierzchnią gruntu. Szczególnie widoczne są one teraz i będą w przyszłości na odcinku III od Skomielnej Białej do Chabówki. 3 km 396 metrów czyli 55% tego odcinka będzie przebiegało po wiaduktach i estakadach. Takie rozwiązania inżynierskie wymusiło tu ukształtowanie terenów górskich.
Najdłuższa na S7 Lubień – Rabka Zdrój estakada, o długości 992 metry będzie miała najwyższe podpory, wysokie na 50 metrów. Podpór różnej wysokości będzie 13 i już można zobaczyć część z nich ponad gruntem w miejscowości Skomielna Biała. Po wybudowaniu estakada ta będzie jednym z największych obiektów mostowych w Polsce.

- Prace przy budowie obiektów mostowych są na różnym etapie, na poszczególnych odcinkach i w różnych miejscach. Nadal trwają wykopy pod fundamenty, odkopywanie głowic pali, wiercenia pod pale, wykonywanie platform roboczych, prace zbrojeniowe i betoniarskie. Kontynuowane jest drążenie prawej nitki tunelu od strony portalu północnego na odcinku II Naprawa-Skomielna. Prowadzono roboty przy wykopie i instalowano gwoździe od strony portalu południowego tunelu. Wykonywano również wykopy pod wiadukt nad drogą powiatową w Naprawie oraz montowano szalunki i betonowano podpory - informuje Iwona Mikrut z GDDKiA.

Na odcinku I S7 Lubień-Naprawa roboty trwały przy budowie wiaduktach w Lubniu, Krzeczowie i Naprawie. Prowadzono także wykopy, profilowanie i umocnienie skarp, poprawiano drogi technologiczne, wykonywano platformy, kruszono materiał z wykopu oraz wykonywano dreny na skarpach.

opr.s/

źródło: DGDKiA

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Toyota Yaris
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl