WSB
Aktualności
Piątek, 30 września 2016 11:57

Powstanie spółka Geotermia Nowotarska. Jej cel to podłączenie do wody termalnej Nowego Targu i Szaflar

W poniedziałek w Zakopanem zostanie podpisana umowa w tej sprawie pomiędzy Geotermią Podhalańską, gminą Szaflary, miastem Nowy Targ i Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Nowym Targu.
W wydanym z tej okazji komunikacie prasowym czytamy, że w ciągu ostatnich miesięcy były prowadzone rozmowy pomiędzy tymi podmiotami, które dotyczyły możliwość korzystania z energii geotermalnej przez mieszkańców miasta Nowy Targ i gminy Szaflary. 16 września strony uzgodniły projekt umowy określającej warunki przyszłej współpracy. „Realizacja wspólnego celu gospodarczego nastąpi poprzez założenie spółki celowej w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, w której udziały obejmą: gmina Szaflary, PEC Geotermia Podhalańska S.A. i MPEC Nowy Targ Sp. z o.o. Firma nowo tworzonej spółki będzie brzmiała: Geotermia Nowotarska Sp. z o.o.” - informuje Geotermia Podhalańska.

Następnie nowo powstała spółka będzie się ubiegać w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o pieniądze na wykonanie badawczego odwiertu. Spółka będzie miała szansę pozyskać z dotacji 100% środków na ten cel, bo NFOŚiGW opracował program dotyczący możliwości dofinansowania ze środków własnych badań środowiskowych związanych z rozpoznawaniem możliwości wykorzystania zasobów geotermalnych w Polsce.

W dalszej kolejności strony umowy ustalą zasady oraz harmonogram wykonania projektu „Magistrali ciepłowniczej Bańska Niżna – Nowy Targ”.

oprac. r/ źródło: Geotermia Podhalańska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl