Aktualności
Poniedziałek, 3 kwietnia 2017 20:38

Powiatowa promocja w Katowicach (zdjęcia)

Kilka tysięcy zwiedzających i duże zainteresowanie wypoczynkiem letnim na Sądecczyźnie – tak można krótko podsumować sądecką obecność na Międzynarodowych Targach Turystycznych GLOBALNIE w Katowicach.
Targi odbywały się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Sądeckie stoisko zostało przygotowane i sfinansowane przez Powiat Nowosądecki. Promowaniem regionu zajmowali się na nim pracownicy Biura Promocji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwa Powiatowego, przedstawiciele Krynickiej Organizacji Turystycznej, krynickiego Uzdrowiska oraz sądeckiej branży turystycznej. Informowali o możliwościach wypoczywania na Sądecczyźnie, prezentowali oferty regionu i zachęcali do przyjazdu. Ich praca i atrakcje zaowocowały wyróżnieniem za najciekawsze stoisko w targowym konkursie.

- W wyborze kierunków promocji targowej kierujemy się wskazaniami branży turystycznej regionu – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Katowice i Śląsk są dobrym miejscem. Co rok wielu mieszkańców tego regionu odwiedza Sądecczyznę.

Dwa tygodnie przed targami w Katowicach, Powiat promował Sądecczyznę na targach w Łodzi. Na przełomie maja i czerwca podobna akcja odbędzie się w Lublinie, a w październiku w podwarszawskim Nadarzynie.

- Więcej turystów w regionie, to większe dochody hoteli, pensjonatów, gospodarstw agroturystycznych, gastronomii, muzeów i innych miejsc oferujących atrakcyjne sposoby spędzania wolnego czasu – dodaje starosta Pławiak. – To przekłada się na wzrost liczby miejsc pracy w powiecie i taki mamy cel w działaniach promocyjnych.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl