WSB
Aktualności
Środa, 24 sierpnia 2016 13:55

Powiat pomoże w odnowieniu zabytków

Pięćdziesiąt tysięcy złotych przeznaczyło oświęcimskie starostwo na prace restauratorskie, konserwatorskie lub budowlane przy zabytku znajdującym się na terenie powiatu. Wnioski można składać do 16 września.
Pomoc finansowa dotyczy właścicieli nieruchomości, które są wpisane do rejestru zabytków. Dotacja na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane może obejmować nakłady m.in. na sporządzenie ekspertyz technicznych i konserwatorskich; opracowanie programu prac konserwatorskich i restauratorskich; sporządzenie projektu odtworzenia kompozycji wnętrz a także na przykład odnowienie lub całkowite odtworzenie okien, w tym ościeżnic i okiennic, zewnętrznych odrzwi i drzwi, więźby dachowej, pokrycia dachowego, rynien i rur spustowych oraz modernizację instalacji elektrycznej w zabytkach drewnianych lub w zabytkach, które posiadają oryginalne, wykonane z drewna części składowe i przynależności oraz zakup materiałów konserwatorskich i budowlanych, niezbędnych do wykonania prac i robót przy zabytku wpisanym do rejestru.

Co więcej, można nawet liczyć na dofinasowanie zamontowania instalacji przeciwwłamaniowej oraz przeciwpożarowej.

Jak informuje oświęcimskie starostwo warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie wniosku w termie do 16 września na adres Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, ul. Wyspiańskiego 1032-602 Oświęcim.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl