Aktualności
Piątek, 13 lutego 2015 02:40

Powiat Nowotarski pomaga uchodźcom z Ukrainy

Władze Powiatu Nowotarskiego podjęły prace zmierzające do udzielenia pomocy osobom polskiego pochodzenia ewakuowanym ze wschodniej Ukrainy.
"Konflikt zbrojny w tej części kraju pozbawił wiele rodzin podstaw egzystencji. Samorząd powiatowy obecnie jest na etapie uzgodnienia form pomocy polegających między innymi na zapewnieniu poszkodowanym mieszkania, czy też zatrudnienia. Podjęto w tym celu rozmowy między innymi z Powiatowym Urzędem Pracy oraz przedsiębiorcami z terenu powiatu" - czytamy w komunikacie starostwa.

Starosta nowotarski Krzysztof Faber tak komentuje działania samorządu: "Na skutek prowadzonych działań wojennych ucierpiało na wchodzie Ukrainy wiele osób, w tym również pochodzenia polskiego. Chcemy przyłączyć się do działań podejmowanych przez rząd polski i udzielić pomocy potrzebującym w ramach naszych możliwości. Jak nas uczył Święty Jan Paweł II: Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."

opr.s/

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Targu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl