Aktualności
Środa, 25 grudnia 2013 09:59

Powalone drzewa, zerwane linie elektryczne - to efekt wichury, jaka przeszła w nocy nad Zakopanem (zdjęcia)

ZAKOPANE. Spadające konary drzew uszkodziły domów, samochód i zatarasowały drogi. - W samych Kuźnicach wichura powaliła kilkanaście drzew - mówią mieszkańcy. Zakopane i Kościelisko pozbawione zostało prądu. Strażacy apelują, by nie wychodzić z domów. Siła wiatru dochodzi do 100 km/h. W górach podmuchy są silniejsze.
Przez całą noc strażacy usuwali skutki wichury. Pracownicy Rejonu Energetycznego nie potrafią powiedzieć, kiedy mieszkańcy znów będą mieć prąd.

Halny wyrządził szkody nie tylko w powiecie tatrzańskim, ale i nowosądeckim, suskim, nowotarskim i myślenickim. Strażacy odnotowali ok. 150 interwencji - przede wszystkim było to usuwanie połamanych konarów i drzew.

Według meteorologów halny na południu małopolski może osiągnąć w ciągu dnia prędkość do 140 km na godzinę. Taka sytuacja atmosferyczna może utrzymywać się do jutra, do godzin porannych.

PKP informuje, że ze względu na uszkodzenia trakcji kolejowej zatrzymane zostały dwa składy na trasie Nowy Sącz – Krynica. Ruch powinien zostać przywrócony do godzin południowych.

s/

źródło: Podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl