Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 23 marca 2020 15:46

Potwierdzono przypadek koronawirusa w limanowskim szpitalu

Dyrekcja Szpitala Powiatowego im. Miłosierdzia Bożego w Limanowej wydała komunikat, w którym potwierdzono zakażenie koronawirusem pacjentki oddziału chorób wewnętrznych. Kobieta jest w dobrym stanie, ale cierpi na inne schorzenia. Personel, który miał z nią kontakt, ma być poddany kwarantannie. Oddział wewnętrzny został zamknięty.
"Szpital Powiatowy w Limanowej potwierdza pozytywny wynik testu na koronawirusa u pacjentki oddziału chorób wewnętrznych. Jest to pierwszy stwierdzony przypadek zakażenia tym wirusem u pacjenta limanowskiego szpitala.

Kobieta została przyjęta do limanowskiego szpitala po hospitalizacji w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W niedzielę, 22 marca, szpital otrzymał informację, iż w trakcie hospitalizacji w Krakowie pacjentka mogła mieć kontakt z osobą zakażoną. W porozumieniu z Sanepidem zostały wdrożone odpowiednie procedury – wykonanie testu u pacjentki, zabezpieczenie oddziału.

Ponieważ wynik testu okazał się pozytywny pacjentka zostanie przewieziona do oddziału zakaźnego lub wypisana do domowej izolacji. . Jej stan w chwili obecnej jest dobry, aczkolwiek jest to pacjentka obciążona licznym schorzeniami, które stały się podstawą ponownej hospitalizacji" - czytamy w komunikacie.

Jak dodaje dyrekcja szpitala: "Działalność oddziału wewnętrznego, na którym pacjentka przebywała została w chwili obecnej zawieszona. Trwają przygotowania do poddania go dezynfekcji. Pacjenci i pracownicy szpitala, którzy mogli mieć bezpośredni kontakt z chorą zostali objęci procedurą kwarantanny, o jej rodzaju zdecydują służby sanitarne. W tej mierze Szpital na bieżąco pozostaje w kontakcie z Państwową Inspekcją Sanitarną oraz z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej. Pozostałe oddziały szpitala pracują tak jak dotychczas, tj. w trybie ograniczonym. "

Szpital przypomina o obowiązującym zakazie odwiedzin, odwołaniu planowych przyjęć i zabiegów.

s/ zdj. szpitallimanowa.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl