Aktualności
Wtorek, 10 lipca 2018 17:24

Potrącił młodego rowerzystę i uciekł

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 21.00 w Bulowicach na ulicy nad Brzegiem. Kierowca samochodu osobowego potrącił jedno z trzech jadących na rowerach dzieci, po czym nie udzielając pomocy uciekł.
Jak podali oświęcimscy stróże prawa, 13 – letni mieszkaniec Bulowic został przewieziony do szpitala na badania, gdzie stwierdzono u niego stłuczenia ciała. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach natychmiast wszczęli poszukiwania sprawcy, które ułatwił fakt, że w wyniku zderzenia zgubił przednią tablicę rejestracyjną pojazdu.

- Po sprawdzeniu numerów rejestracyjnych ustalono, że właścicielem pojazd jest 31 – letni mieszkaniec Andrychowa – podali policjanci. – Ustalono również, że mężczyzna czasowo przebywał na terenie Kęt. Niestety nie powrócił do miejsca zamieszkania.

Kilka dni później nad ranem w trakcie prowadzonych czynności w Bulowicach na ulicy Olszyny, policjanci odnaleźli samochód posiadający tylko tylną tablicę rejestracyjną oraz uszkodzenia przedniej części karoserii.

- Podejrzany o potrącenie 31 – latek został zatrzymany w chwilę po tym jak wrócił do mieszkania w Kętach – dodają mundurowi. - Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało alkoholu w organizmie mężczyzny.

Za spowodowanie kolizji oraz nie udzielenie niezwłocznej pomocy poszkodowanemu, grozi mu kara 30 dni aresztu, 5000 zł grzywny oraz trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl