Aktualności
Piątek, 30 listopada 2018 15:50

Potencjalni Mikołajowie ruszają w trasę!

Wolontariusze znad Soły 1 grudnia wyruszają w trasę, aby obdarować blisko 380 osób paczkami mikołajowymi. Siedmiu wolontariuszy dotrze do dzieci z domów dziecka, niepełnosprawnych czy objętych pomocą społeczną z Oświęcimia i powiatu oświęcimskiego.

Jak podaje oświęcimski magistrat, to już czwarta edycja inicjatywy społecznej „Zostań Potencjalnym Mikołajem”, której pomysłodawcą i organizatorem jest Leszek Pierzchała. I jak zapewniają urzędnicy, z roku na rok przybywa chętnych do pomocy.

- Dary przygotowują osoby zaprzyjaźnione, w tym z firm i instytucji. Zbierane są także w większych sklepach. Wczoraj prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut spotkał się z organizatorami i wolontariuszami akcji w urzędzie miasta. Włodarz miasta przekazał kilka dużych paczek wypełnionych czekoladowymi batonikami i mikołajami. Zebrane podczas akcji słodkości wolontariusze rozdają też wśród pacjentów szpitala i hospicjum, by przywołać uśmiech na ich twarzach i aby choć na chwilę zapomnieli o bólu, strachu i cierpieniu – opisuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego ratusza.

Opr. eł/fot. UMO
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl