Aktualności
Piątek, 12 stycznia 2018 10:20

Poszukiwany w Kielcach - zatrzymany w Krakowie

Funkcjonariusze Straży Granicznej z lotniska w Krakowie-Balicach zatrzymali kolejną osobę poszukiwaną przez polski wymiar sprawiedliwości. Tym razem był to Polak deportowany z Wielkiej Brytanii.
43- latek w 2009 roku wyjechał z Polski do Wielkiej Brytanii, gdzie pracował jako budowlaniec. W listopadzie 2017 roku mężczyzna został zatrzymany przez brytyjskie służby za naruszenie nietykalności cielesnej sanitariusza. Za popełniony czyn został skazany przez tamtejszy wymiar sprawiedliwości na 4 miesiące aresztu. Po odbyciu połowy kary mężczyzna został zwolniony, a następnie deportowany do Polski drogą lotniczą.

Na lotnisku w Krakowie-Balicach, podczas odprawy granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Komendę Miejską Policji w Kielcach w celu ustalenia miejsca pobytu oraz dwoma listami gończymi wystawionymi przez kielecką Prokuraturę Rejonową, celem zatrzymania i doprowadzenia do zakładu Karnego lub Aresztu Śledczego, w związku z popełnieniem przestępstw z art. 278 §1kk oraz 209§1 kk (przywłaszczenie cudzej rzeczy ruchomej oraz uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego).

- Zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach obywatel RP, po nocy spędzonej w PDOZ, osadzony został w Areszcie Śledczym w Krakowie - podsumowuje sierż. szt. SG Michał Tokarczyk z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu.

opr. s/

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl