Aktualności
Czwartek, 4 stycznia 2018 16:02

Postanowili morsować w Sole, żyją dzięki policji

W nowy Rok dwójka mieszkańców Oświęcimia postanowiła się… wykąpać. w rzece Jednak zabawa w morsów pod wpływem alkoholu nie była dobrym pomysłem i nieomal nie zakończyła się tragedią.

W poniedziałek, tuż przed godziną 17:00, oficer dyżurny oświęcimskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie od nietrzeźwego mężczyzny, który twierdził, że razem z kolegą wskoczył do rzeki Soły w Grojcu. Po wyjściu z wody obaj leżą na brzegu i nie są w stanie się poruszać.

- Informację natychmiast przekazano służbom ratunkowym, a na miejsce niezwłocznie zostały wysłane dwa patrole – relacjonuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu.

Na miejscu funkcjonariusze zaczęli przeczesywać brzeg rzeki. W trakcie poszukiwań nadrzecznych zarośli, pomimo zapadającego już zmroku, policjanci odnaleźli dwóch nietrzeźwych, przemoczonych i wychłodzonych mężczyzn.

- Byli to 18 - letni oraz 23 - letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyźni nie byli w stanie samodzielnie się poruszać, więc policjanci przenieśli ich po grząskim terenie, aż do karetki, która z uwagi na ukształtowanie terenu, znajdowała się około kilometra od miejsca odnalezienia imprezowiczów – dodaje policjantka.

Obaj mężczyźni zostali oddani pod opiekę ratowników medycznych, ich życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.


Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl