Aktualności
Sobota, 20 stycznia 2018 15:20

Posłowie PiS mówią, iż budżet państwa na ten rok "jest dla Małopolski hojny"

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości mówili o tym podczas konferencji prasowej w Krakowie. Podawali przykłady inwestycji finansowanych lub mających zapewnione środki centralne, wśród nich budowę kolejnych odcinków zakopianki, linii kolejowej Podłęże-Piekiełko, nowych siedzib Szpitala Uniwersyteckiego i Archiwum Narodowego.
Posłanka Elżbieta Duda wymieniła północną obwodnicę Krakowa. Poseł Jarosław Szlachetka wśród najważniejszych małopolskich inwestycji wymienił budowę trzech nowych odcinków "zakopianki" od Lubnia do Rabki Zdrój, przygotowania do budowy obwodnicy Zabierzowa i skierowanie do realizacji budowy linii kolejowej Podłęże – Piekiełko. Przypomniał, że w budżecie państwa jest też zabezpieczenie finansowe na budowę sądeczanki, czyli odcinka drogi krajowej 75 między Brzeskiem a Nowym Sączem.

Barbara Bubula argumentowała, że dzięki staraniom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego po raz pierwszy od wielu lat w budżecie państwa na 2018 r. znalazły się środki na wzmocnienie służb ochrony zabytków w poszczególnych województwach i wzrost płac w tej służbie. Przyznała, iż mimo starań w tegorocznym budżecie państwa nie udało się zapewnić dofinansowania dla budowy nowej siedziby Akademii Muzycznej.

opr.s/

źródło: TvP

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl